Czym jest kurs fotografii ślubnej oraz warsztaty fotografii ślubnej?

Kurs fotograficzny – jakikolwiek by on nie był, musi być prowadzony z głową. Niezależnie, czy jest to kurs fotografii ślubnej, czy kurs fotografii portretowej. Dlaczego?

Ponieważ fotograf, który prowadzi kurs jest odpowiedzialny za to, w którym kierunku podążą dalej fotografowie uczestniczący w zajęciach. Fotograf prowadzący jest poniekąd odpowiedzialny za dalszy rozwój tych, którzy mu zaufali i uczestniczyli w zajęciach fotograficznych.

kurs fotografii ślubnej

Kurs fotografii ślubnej a warsztaty – jakie są różnice?

Kurs najczęściej jest prostszą formą nauki, niż warsztaty fotograficzne. Warsztaty skupiają się zwykle na konkretnej tematyce, np. fotografii ciążowej, ślubnej czy portretowej. Warsztaty często widnią także pod nazwą: master class. To to samo – nauka poprzez praktyczne podejście do nauki. Poprzez pogłębianie konkretnego tematu i nabywanie szlifów na konkretnym polu fotografii. Kurs fotografii zwykle, ale nie zawsze, skupia się na technicznych aspektach i na obsłudze np. lampy błyskowej lub aparatu fotograficznego. To czas, kiedy fotograf może nauczyć się kalibracji lub obsługi lamp studyjnych. Niezależnie od tego, kogo lub co w późniejszym terminie będzie fotografował uczestnik. Na warsztatach wszystkie te aspekty także są omawiane, ale ze specjalnym uwzględnieniem tego, kto (lub co) będzie fotografował fotograf oraz także gdzie.

Fotografowie muszą posiadać inne umiejętności, gdy przyjdzie im pracować na plaży przy ostrym słońcu oraz gdy będą musieli zmierzyć się z ciemnym kościołem lub zakrystią. Stąd potrzeba podziału zajęć na kursy fotograficzne oraz na warsztaty fotograficzne.

Warsztaty fotograficzne często prowadzone są w lokalizacji, gdzie w późniejszym czasie, przyjdzie także pracować fotografowi, np. jeśli są to warsztaty ślubne często ćwiczy się w kościele, portretowe – w studio fotograficznym, przyrodnicze – na łonie przyrody, pejzażu – w górach, etc.

Fotografia ślubna kurs

Wybierając kurs fotografii nie tylko kieruj się wygodą i nie skupiaj się wyłącznie na dużych miastach, (jak np. Warszawa lub Kraków), ale ważniejsze jest abyś wybrał wykładowcę, którego prace lubisz i podziwiasz. Podczas kursu oraz warsztatów fotografii ślubnej powinieneś nauczyć się jak fotografować ślub, realizować sesję plenerową z parą młodą oraz jak sprzedawać swoje usługi oraz prowadzić efektywny marketing. Wszystkie aspekty są istotne, jeśli chcesz traktować fotografię ślubną jak zawód, który ma Ci nie tylko dawać radość, ale i także pieniądze, aby móc żyć i dalej się rozwijać.