SzkolaObrazu.pl oraz Grzegorz “Moment” Płaczek

moment-autor

Udział w warsztatach oraz lektura jego ebook’ów to spotkanie z fotografem, który w 2014 roku został przez włoski magazyn “Just Married” zaliczony do grona najlepszych fotografów ślubnych na świecie(szczegóły tutaj), zdobył prestiżowy tytuł “Międzynarodowego Fotografa Roku” 2014 IFPF, w 2015 roku otrzymał tytuł: “Międzynarodowego Fotografa Ślubnego”organizacji MPIO, a w 2016 roku w jego ręce trafił tytuł “Fotografa Roku 2016/2017” w kategorii: “Portret Kreatywny” organizacji Master Photographers Association. W 2017 roku zajął III miejsce w najbardziej prestiżowym na świecie konkursie dla fotografów ślubnych WPPI 2017 w Las Vegas w kategorii: “Pan młody – dzień ślubu”. Grzegorz zdobywał doświadczenie oraz uczył się fotografii reporterskiej od najlepszych fotografów na świecie (robiących zdjęcia m.in. dla The New York Times, Chicago Tribune, Newsweek, Elle, The Washington Post, The Los Angeles Times). Realizował reportaże i plenery fotograficzne oraz prowadził warsztaty fotograficzne i kursy w wielu krajach, m.in. Polsce, Czechach, USA, Niemczech, Francji, Anglii, Malezji, Tajlandii, Rumunii, Chorwacji, Kuala Lumpur, Słowacji, Austrii, Irlandii, Meksyku, Litwie, Hiszpanii, Macedonii, na Mauritiusie, na Malediwach, w Mozambiku, czy ostatnio we Włoszech. Od 2011 roku jest Ambasadorem Dedolight w Polsce – światowego lidera i producenta profesjonalnego oświetlenia dla fotografów ślubnych a od 2014 roku został członkiem “Phottix Pro Team” i jednocześnie Ambasadorem Phottix. Ten prestiżowy tytuł dał autorowi sposobność fotografowania ślubów oraz sesji plenerowych przy użyciu zaawansowanego sprzętu oświetleniowego z „najwyższej półki”. Jego znakiem rozpoznawczym jest mieszanie różnych źródeł światła podczas pracy z parami młodymi.

W latach 2018-2020 Grzegorz pełnił zaszczytny tytuł Ambasadora marki Nikon w Polsce. Do 2021 roku prowadził setki warsztatów dla Akademii Nikona w całej Polsce.

 

najlepszy-fotograf

Grzegorz “Moment” Płaczek, będąc także Ambasadorem firm Phase One, Wacom, Microsoft, reporterstrap i Eizo, od wielu lat pracuje także jako Juror, oceniając prace fotografów ślubnych i portretowych w Polsce i za granicami naszego kraju, np. WPPI (USA), Image’n’tech Photography Contest (Grecja), Nikon Contest, Magic Lens Competition, Inspiration Photographers (Brazylia), WPPA International (Kuala Lumpur), etc. Prowadził kilka edycji warsztatów dla zawodowców dla Europejskiej Akademii Fotografii z zakresu fotografii ślubnej.

warsztaty-fotograficzne-galeria-02-1

Brał również udział w warsztatach ślubnej fotografii reportażowej w Dallas/USA, co kolejny raz pozwoliło mu na wymianę doświadczeń z najlepszymi fotoreporterami ślubnymi w USA – kolebce fotografii ślubnej. Jest wykładowcą w Akademii Nikona, a obecnie prowadzi także w Krakowie Szkołę Obrazu (www.szkolaobrazu.pl) specjalizując się w fotografii ślubnej.

najlepszy fotograf ślubny

Jest autorem jedynej w Polsce tak obszernej książki dotyczącej fotografii ślubnej: “Profesjonalna fotografia ślubna” (wydawnictwo Helion) oraz ebooków: “Kompendium wiedzy fotografa ślubnego od A do Z”, “Tajemnice Photoshop dla fotografów”, “Zrozumieć światło” i “Kamasutra fotografa”. Jest zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu fotograficznego organizowanego przez sieć Coffee Heaven, a w 2012 roku otrzymał nagrodę przyznawaną przez Bridelle.pl: „Trendsetters – kategoria: Najpiękniejszy Polski Ślub”.
Jest także autorem książek: “Sztuka fotografowania zabawy weselnej” oraz “Sztuka fotografowania ślubu w kościele”.

warsztaty fotograficzne fotograf slubny

Jest laureatem „Diamentowej Nagrody” za zdjęcie „Panna Młoda w Toskanii” na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii w Singapurze. Otrzymałem w ostatnich latach także „Złote Nagrody” prestiżowego Society of Wedding & Portrait Photographers SWPP.

najlepszy fotograf ślubny

Jego zdjęcia można oglądać w wielu gazetach poświęconych fotografii (nie tylko ślubnej), m.in. w „Młodej Parze”, „Wspaniałym Ślubie”, „Ś jak ślub”, „Warszawskim Poradniku Ślubnym”, „Foto”, „Naszym ślubie”, „Faktach”, czeskim „Digi Foto”, czy angielskich magazynach: „Dream Weddings Magazine” oraz “Master Photography Magazine”. Obecnie opracowywany jest kilkustronicowy artykuł o Jego fotografii w amerykańskim prestiżowym branżowym magazynie fotograficznym „Rangefinder Magazine”. Współpracował m.in. z Elvia Assistance Polska, Alveus Polska, British-American Tobacco Polska, Hotel Vienna Polska, Grupa Solidex, PKP S.A., Microsoft, Sigma, Wacom, Eizo, etc.

Greg Moment interview

Był gościem programów telewizyjnych poza Polską (ostatnio w Macedonii), a w swojej ojczyźnie gościł w „Dzień dobry TVN”, “Pytanie na śniadanie” czy “Weekend z Polsatem”. Jest także zwycięzcą i laureatem I miejsca w międzynarodowym konkursie ND Awards 2016:

I miejsce

Co najważniejsze kocha to co robi i dzieli się swoją pasją z otaczającymi go ludźmi i swoimi Parami Ślubnymi od wielu lat… .

_dsc7131-momentworkshopscom

Więcej o autorze można przeczytać na http://www.moment.com.pl/blog_fotograficzny.html

warsztaty-fotograficzne-grzegorz-moment