“Fotografia ślubna od A do Z”
warsztaty fotografii ślubnej

(TEMAT PIERWSZY)

Czas trwania: dzień pierwszy 10:00 – 20:00, dzień drugi 10:00 – 18:00
Koszt uczestnictwa: 1010 zł (cena First Minute*): 880 pln
Lokalizacja: Kraków
First Minute* – cena ważna do 10 dni przed warsztatami

Wprowadzenie do tematu:

Ten temat intensywnych warsztatów fotografii ślubnej został przygotowany dla fotografów, którzy zarówno stawiają pierwsze kroki na rynku ślubnym, jak i dla tych, którzy po latach szukają nowych inspiracji i nowego pomysłu na swój dalszy rozwój. Warsztaty nie są spotkaniem towarzyskim – chociaż formą często ocierają się o tego typu spotkanie ;) Są dwudniowym intensywnym programem podzielonym na dwa dni. W pierwszym dniu rozmawiamy o tym, co ważne w fotografii ślubnej oraz realizujemy sesję plenerową. Drugi dzień dotyczy zagadnień edycyjnych. W odróżnieniu od innych warsztatów poświęcam cały dzień na edycję zdjęć. Wiem, jak ona jest ważna i jak często fotografowie niechętnie dzielą się swoją wiedzą. Nie da się w ciągu 3-4 godzin przekazać tego co ważne – dlatego tworząc program warsztatów, poświęcamy edycji cały dzień. Nie tracimy czasu na pogaduchy – na to mamy czas po warsztatach ;) Pracujemy. Rzetelnie. Z myślą, aby każdy fotograf ze spotkania ze mną wyniósł wiedzę, inspirację oraz pomysł na swoje zdjęcia. Aby każdy uczestnik po powrocie do domu posiadał wystarczający zestaw narzędzi edycyjnych, aby jego zdjęcia mogły zachwycić klientów… .

Jeśli pada deszcz lub jest bardzo zimno plenerowe sesje fotograficzne  w ramach warsztatów odbywają się we wnętrzach. Sesja zdjęciowa odbywa się zawsze, niezależnie od pogody.

Bonus dla uczestników:

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie podczas warsztatów fotograficznych jeden z czterech ebook’ów (do wyboru): “Biblia fotografa ślubnego”, “Kamasutra fotografa”, “Zrozumieć światło” lub “Tajemnice Photoshop dla fotografów”! Dodatkowo każdy z fotografów otrzyma nieograniczony dostęp online do materiałów omawianych na warsztatach! Nawet po warsztatach jeśli się zmienią i będą uaktualniane… 

Kliknij tutaj, aby zapisać się na warsztaty!

fotograficzne warsztaty

Program warsztatów: dzień pierwszy (fotograficzny) 10:00 – 20:00

 • Twoja oferta, czyli… podczas pierwszego dnia warsztatów poznasz zasady, którymi rządzi się rynek ślubny w Polsce. Dzięki temu unikniesz błędów, które popełniają inni. Opracujesz swoją ofertę i zrozumiesz stronę kosztową swojej oferty.
 • Relacje z Parą Młodą, czyli… zrozumiesz, jak zdobywać klientów i jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc. Omówimy jak, gdzie i kiedy przebiega najczęściej spotkanie z klientem. Przygotujesz się do pytań, które najczęściej pojawiają się podczas spotkań

warsztaty fotografii ślubnej

 • Zarządzanie relacją z klientem, czyli… jak prowadzić korespondencję z Parami i jak zarządzać swoim kalendarzem.
 • Marketing ślubny, czyli… wspólnie skupimy się na marketingowych aspektach fotografii ślubnej oraz porozmawiamy o założeniach dobrej oferty dla Par Ślubnych. Nauczysz się jak przetrwać z sukcesem na rynku ślubnym i czego oczekują Pary.
 • Blog fotografa, czyli… odpowiesz sobie na pytanie, czy prowadzenie własnego bloga ma sens ekonomiczny.
 • Pozycjonowanie, czyli… zrozumiesz na czym polega pozycjonowanie w internecie i jak możesz sobie pomóc, żeby Twoja www była widoczna w internecie.
 • Reklama, czyli… podpowiem, czy reklama prasowa/branżowa ma sens. Dowiesz się, jakie inne instrumenty marketingowe działają w branży ślubnej.
 • Budowanie wizerunku, czyli… zrozumiesz rolę budowania wizerunku własnej osoby/marki na rynku ślubnym.
 • Co się sprzedaje, czyli… nauczysz się, o co musisz zadbać w swojej codziennej pracy i co oferować Parom.

warsztaty fotograficzne reportaz

 • Albumy i fotoksiążki, czyli… jak przygotować album i na co zwrócić uwagę podczas wywoływania zdjęć
 • Bezpieczeństwo zdjęć, czyli… backup plików oraz składowanie albumów.
 • Multimedia, czyli… narzędzia do przygotowania prezentacji dla Par, tworzenie galerii internetowych oraz bonusy i niespodzianki dla Par.
 • Zdobycie klienta, czyli… podpowiem, jak przygotować najlepszą ofertę i jak najlepiej poprowadzić relację z Parą, aby kontakt zakończył się podpisaniem umowy i zrealizowaniem udanej sesji reportażowej i plenerowej.
 • Umowa z klientem, czyli… co powinna zawierać dobra umowa z Parą Młodą i czego się wystrzegać.
 • Jak zacząć, czyli… nakreślimy Twój plan działania i dowiesz się, jak zdobyć pierwsze “prawdziwe” zlecenia, co często jest trudnym zadaniem.

warsztaty fotograficzne

 • Stresujące momenty, czyli… jak radzić sobie z “trudnym” księdzem, niemiłym gościem weselnym, czy roszczeniowym klientem. Zrozumiesz, dlaczego czasem warto nie realizować danej sesji (zlecenia).
 • Kluczowe momenty podczas reportażu, czyli… od przygotowań do oczepin. W pierwszym dniu skupimy się na wytycznych do dobrej fotografii reporterskiej i plenerowej i kluczowych momentach podczas reportażu (przygotowania, błogosławieństwo, Msza Świętą, pierwszy taniec, oczepiny, zabawa, tort…).

warsztaty fotograficzne slub

 • Przygotowania, czyli… kiedy zaczynamy pracę, jak radzić sobie z trudnym światłem. Ponadto porozmawiamy o granicy, kiedy ingerować w otaczającą nas rzeczywistość, aby pomóc sobie w uzyskaniu lepszych zdjęć. Na co zwrócić uwagę i czego nie przegapić.
 • Msza Święta, czyli… to co najważniejsze. Jak dobrać odpowiedni sprzęt do otaczających nas warunków i jak świecić, żeby uzyskać piękne światło. Dowiesz się co przewidywalne, a kiedy mogą pojawić się momenty, które łatwo przegapić, jeśli nie będziesz ich świadomy.
 • Ważne momenty w dniu ślubu, czyli… poznasz technikę przygotowywania się do “trudnych i kluczowych” momentów podczas sesji, których nie można zepsuć.

warsztaty fotograficzne dla fotografów

 • Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę na temat technik reporterskiej fotografii plenerowej. Zobaczysz przykłady najlepszych ujęć plenerowych i zrozumiesz ich konstrukcję.
 • SESJA PLENEROWA, czyli… zrealizujemy kilkugodzinną reporterską sesję plenerową z Parą Młodą. Będziesz miał okazję pod moją opieką robić “na żywo” zdjęcia plenerowe i monitorować swoją pracę. Porozmawiamy o sesji plenerowej, przygotowaniach, koncepcji oraz kadrach. Zastanowimy się jak fotografować, aby przygotować sobie dobry materiał do dalszej edycji. Poeksperymentujesz z różnymi technikami i sposobami oświetlania (flesz, video light, Dedolight, światło zastane, światło mieszanie). Nauczysz się, jak radzić sobie w poprawnym nastawieniem balansu bieli i jakie narzędzia jako fotograf wykorzystywać (ColorChecker).

warsztaty-fotograficzne-plener

Program warsztatów: dzień drugi (edycyjny) 10:00 – 18:00

 • Importowanie i archiwizowanie zdjęć, czyli… system zarządzania plikami.
 • Programy do wywoływania plików .raw czyli… jak przygotować zdjęcia przed ich edycją w Photoshop
 • Photoshop, czyli… zobaczysz, w jaki sposób można dopracowywać swoje zdjęcia w procesie edycji w programie Photoshop.
 • Sprawdzone rozwiązania, czyli… otrzymasz gotowe, sprawdzone, stworzone specjalnie dla warsztatowiczów akcje do Photoshop, które usprawniają pracę nad edycją zdjęć.

 • Selekcja zdjęć, czyli… zrozumiesz, dlaczego warto używać formatu .raw podczas swojej pracy i w jaki najlepszy sposób dokonać wyboru zdjęć do albumu.
 • Adobe Camera Raw, czyli… nauczysz się wykorzystywania ACR podczas wstępnej obróbki plików .raw.
 • Edycja zdjęć, czyli… poznasz wiele przydatnych metod/technik edycji (balans bieli, kanały, zdjęcia czarno-białe, cienie, światła, odpowiednie wyostrzenie) w Photoshop.

 • Akcje i presety, czyli… zobaczysz, ile czasu podczas edycji mogą zaoszczędzić Ci umiejętnie wybrane akcje i presety. Poznasz wiele darmowych oraz płatnych presetów/akcji które możesz wykorzystywać w swojej dalszej pracy.
 • Różnica między sztuką, a kiczem, czyli… poznasz w jaki sposób wypracować swoją technikę retuszu i gdzie jest granica “bezpiecznego” retuszu.
 • Kontrola koloru, czyli… porozmawiamy na temat zarządzania kolorem, czyli przestrzeniach barwnych, profilach i kalibracji.

 • Dla wytrwałych – oferuję na koniec warsztatów indywidualną rozmowę na temat Ich dotychczasowego portfolio (niezbędne jest przywiezienie własnych zdjęć na laptopie lub zewnętrznym twardym dysku).

 

Kliknij tutaj, aby zapisać się na warsztaty lub zadzwoń 691 945 730, żeby upewnić się, że warsztaty są właśnie dla Ciebie!